slider

Традиција изложбе славских колача поводом школске славе Светог Саве.

Поводом Школске славе Светог Саве у школи се организује од 2017.године изложба и награђивање славских колача , у којој вредне мајке ,баке ,тетке и колегинице приказују своје умеће мешења и украшавања славских колача. У условима пандемије корона вируса нисмо у могућности да манифестасцију организујемо па се из тог разлога подсећамо изложби из претходних година.

Инфографик

У оквиру једносменског рада наставница Тамара Ђорђевић ,са ученицима направила је постер са корацима неопходним у борби против вируса „Ковид 19“.

Обавештење

У просторијама наше школе 02.10. 2020. год ,одржаће се едукација у области очувања репродуктивног здравља адолесцената . Предавање ће одржати др Валентина Пајић.

ПРЕПОРУКЕ ЗА ПРЕВЕНЦИЈУ COVID-19У ШКОЛСКОЈ СРЕДИНИ

Main

ШКОЛЕ ДУАЛНОГ ОБРАЗОВАЊА

Образовни профили дуалног образовања представљају модел реализације наставе у систему средњег стручног образовања и васпитања у коме се кроз теоријску наставу и вежбе у школи и учење кроз рад код послодавца стичу, усавршавају,односно изграђују знања, вештине, способности и ставови (у даљем тексту: компетенције) у складу са стандардом квалификације и планом и програмом наставе иучења.

Одељења и образовни профили дуалног образовања заступљени су у већем броју школа на територији читаве Републике Србије у већем броју подручја рада.Ови профили и одељењасу у основном делу Конкурса посебно означени.

НОВИНЕ У СРЕДЊЕМ СТРУЧНОМ И ДУАЛНОМ ОБРАЗОВАЊУ за школску 2020/2021.годину

Министарство просвете, науке и технолошког развоја припремило је за примену у школама више нових образовних профила, иновирало и осавременило неке који су од раније у систему, а неке од профила који су раније били реализовани    у статусу огледа превело у редован систем. За све ове профиле израђени су стандарди квалификација, планови и програми наставе и учења засновани на исходима, као и нормативи простора, опреме и наставних средстава и врсте стручне спреме наставника, стручних сарадника и помоћних наставника. Неки од ових образовних профила биће реализовани по моделу дуалногобразовањаштојепосебноназначеноуосновномделуКонкурса.

Списак дуалних образовних профила који започињу реализацију по новим плановима и програмима наставе и учења од школске 2020/2021. године:

1. Авиомехатроничар
  2. Монтер телекомуникационихмрежа
  3. Пластичар
  4. Механичар текстилнихмашина
  5. Пољопривреднитехничар
  6. Виноградар –винар
  7. Техничар заполимере
  8. Прехрамбенитехничар
  9. Моделародеће

У прилогу можете погледати списак школа са постојећим дуалним образовањем.

Обавештење о упису у ОШ

Поштовани,

Захваљујемо Вам се што сте исказали интересовање за упис детета у основну школу.

Имајући у виду ситуацију са коронавирусом и како би се избегле гужве по школама, ове године ће се уписивање Вашег ђака у први разред основне школе спроводити само у заказаном термину. Да бисте електронским путем заказали термин за упис, од 28. маја на Порталу еУправа биће омогућена услуга електронског заказивања термина за упис и тестирање детета у ОШ. Услуга ће бити доступна од 28. маја до 10. јула 2020. године, за термине уписа од 1. јуна до 20. јула.

ВАЖНА НАПОМЕНА1! Обављен лекарски преглед је предуслов да се дете упише у први разред. Стога Вас молимо да приступите услузи заказивања термина за упис и тестирање само ако сте већ обавили лекарски преглед детета или сте сигурни да ћете обавити преглед до термина који сте изабрали за упис. Услуга на Порталу ће бити доступна више од месец дана, тако да имате времена за све.

ВАЖНА НАПОМЕНА2! Ове године није потребно да понесете ниједан документ приликом уписа јер ће сви подаци бити прибављени по службеној дужности електронским путем. Изузетак је само лекарско уверење које је дете добило пре 16. марта 2020. године, тј. понесите лекарско уверење ако сте дете водили на преглед пре објављивања ванредног стања или код приватног лекара.

Хвала Вам што користите услуге електронске управе.

Желимо Вашем детету срећан полазак у школу!

С поштовањем,

Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Канцеларија за ИТ и еУправу

Пробни завршни испит 2019/20.год